Kom ik als ik gevestigd ben in het VK na Brexit nog in aanmerking voor een vergunning Koa?

Voor het kunnen aanbieden van kansspelen op afstand in Nederland, dient de vergunninghouder gevestigd te zijn binnen de EU of de EER. Dit is geregeld in artikel 31g, eerste lid, van de Wet Koa. Dit vestigingsvereiste wordt gehanteerd vanwege het passende beschermingsniveau binnen de EU en EER. Op dit vereiste wordt geen ontheffing verleend.

Met Brexit is het Verenigd Koninkrijk niet langer onderdeel van de EU en EER, maar geldt het als een zogeheten ‘derde land’. Kansspelaanbieders die vanuit het VK kansspelen op afstand willen aanbieden in Nederland, komen dan ook niet in aanmerking voor een vergunning.